Terytorialsi z Morąga doskonalą swoje umiejętności

  • 02.03.2021, 12:11
  • Mariusz Brodzik
Terytorialsi z Morąga doskonalą swoje umiejętności
Żołnierze z 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w miniony weekend szkolili się w grupach dowódczej, strzelców wyborowych i zwiadowców oraz grupie radiotelefonistów.

Celem szkolenia było doskonalenie wiedzy oraz umiejętności nabytych przez żołnierzy OT. W trakcie szkolenia realizowano zagadnienia dotyczące pracy na mapie, określania położenia za pomocą siatki UTM. Radiotelefoniści pracowali a etatowym sprzęcie łączności. Nie zabrakło walki wręcz. Istotnym punktem szkolenia było wykonanie strzelania specjalistycznego z broni wyborowej oraz pistoletu wojskowego.   

 

Wszystko realizowane było w reżimie sanitarnym przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników.

 

Od 2 września proces rekrutacji jest zdecydowanie krótszy. Nie trzeba już udawać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Istnieje również nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego, w tym do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wystarczy wejść na stronę www.zostanzolnierzem.pl, zarejestrować się i wybrać służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Oczywiście nadal funkcjonuje tradycyjny sposób składania wniosków do WKU oraz za pośrednictwem Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej ePUAP. Więcej informacji na stronie https://terytorialsi.wp.mil.pl/jak-zostac-terytorialsem

 

źródło: kpr. Angelika Żmijewska 

Mariusz Brodzik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe