MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MORĄGU W CZOŁÓWCE OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU

  • 11.12.2020, 15:30 (aktualizacja 11.12.2020, 15:35)
  • Mariusz Brodzik
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MORĄGU W CZOŁÓWCE OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU
W czwartek 10.12.2020 odbyła się uroczysta gala jubileuszowej, dziesiątej odsłony Rankingu Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu pojawia się w tym rankingu od pierwszej edycji. W najnowszym rankingu w porównaniu do zestawienia ubiegłego, morąska biblioteka awansowała aż o 11 miejsc, plasując się na piętnastej pozycji w skali kraju oraz na drugiej w województwie warmińsko-mazurskim. 

Kryteria brane pod uwagę podczas tworzenia zestawienia były bardzo różnorodne – ocenie zostało poddanych wiele aspektów funkcjonowania bibliotek, takich jak:

wzbogacanie swoich zbiorów,

rozwijanie czytelnictwa w różnych formach,

rozbudowa infrastruktury bibliotecznej,

aktywizacja lokalnej społeczności i zachęcanie jej do korzystania z szerokiej oferty kulturalnej,

dostęp do nowych mediów,

udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami…

 

Wysoka lokata jest owocem nie tylko dobrej pracy zespołu, ale również dużej aktywności użytkowników biblioteki. W związku z tym, Dyrekcja oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu serdecznie dziękują wszystkim korzystającym z jej oferty. Wielkie podziękowania należą się również szkołom, przedszkolom, organizacjom pozarządowym, mediom, sponsorom oraz władzom samorządowym, zawsze obecnym w działaniach biblioteki. 

 

Mariusz Brodzik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe