GĘSTA MGŁA NA DROGACH POWIATU. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

  • 14.10.2020, 08:38 (aktualizacja 14.10.2020, 08:40)
  • tvmorag tvmorag
GĘSTA MGŁA NA DROGACH POWIATU. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Kierowcy na terenie całego powiatu zmagają się z gęstą mgłą. W tych trudnych warunkach warto pamiętać przede wszystkim o tym, by być widocznym dla innych a co za tym idzie, aby włączyć odpowiednie światła w pojeździe.

Panujące obecnie na terenie całego powiatu ostródzkiego trudne warunki pogodowe wymagają od kierowców szczególnej ostrożności i koncentracji. Gęsta mgła, obok opadów atmosferycznych i śliskiej nawierzchni powinna być powodem, by ściągnąć nogę z gazu i jeszcze dokładniej zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Ważne też, aby włączyć odpowiednie światła w pojeździe i być widocznym dla innych.

 

Zgodnie z przepisami, kierowca w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. W pojeździe należy włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe, lub oba te światła jednocześnie. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Szczególną uwagę należy zwrócić także na pieszych. Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o ich bezpieczeństwie.

 

FOT/TEXT:: KPP Ostróda 

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe