Terytorialsi zostaną podoficerami 

  • 11.09.2020, 09:45
  • tvmorag tvmorag
Terytorialsi zostaną podoficerami 

Pięćdziesięciu żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przystąpi w dniach 12-13 września br. do egzaminu na podoficera młodszego. Egzamin zakończy szkolenie realizowane w 42 batalionie lekkiej piechoty w Morągu, w ramach Kursu Podoficerskiego SONDA.

 

Żołnierze 4.W-MBOT od 20 czerwca do 6 września 2020 r. doskonalili swoją wiedzę z zakresu regulaminów, taktyki, terenoznawstwa, rozpoznania i walki radioelektronicznej, łączności, zabezpieczenia medycznych działań bojowych i zabezpieczenia logistycznego. Jako przyszli podoficerowie poznawali zasady metodyki szkolenia wojskowego i przywództwa wojskowego. Nieodzownym elementem szkolenia były zajęcia z wychowania fizycznego.

 

Zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności pozwoli żołnierzom OT pełniącym terytorialną służbę wojskową na funkcjonowanie w jednostce wojskowej na stanowisku podoficer młodszy. Trzymamy kciuki za naszych żołnierzy, życząc im jak najlepszych wyników w dniach 12-13 września 2020r.


 

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe