PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACILI SWOJE PRAWA JAZDY

  • 11.09.2020, 08:01
  • tvmorag tvmorag
PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACILI SWOJE PRAWA JAZDY

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Tylko wczoraj swoje dokumenty straciły dwie osoby.

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

Policjanci ostródzkiej drogówki podczas codziennej służby podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Tylko wczoraj (10.09.2020) policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Pierwszy z nich, mieszkaniec województwa Mazowieckiego jechał z prędkością ponad 120 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierująca skodą natomiast przekroczyła dozwoloną prędkość o 65 km/h. Zarówno kobieta jak i mężczyzna stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

KPP Ostróda

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe