W TROSCE O BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

  • 20.01.2020, 09:10
  • tvmorag tvmorag
W TROSCE O BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 

Każdego roku funkcjonariusze służb mundurowych, specjaliści służb sanitarnych i ratunkowych, a także pedagodzy wkładają wiele wysiłku w to, by dzieci i młodzież mogła w sposób bezpieczny poza domem spędzać czas wolny od nauki szkolnej. Na zaproszenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego przedstawiciele tych instytucji oraz lokalnych mediów spotkali się, by jednym głosem zaapelować o to, byśmy wszyscy zadbali o bezpieczne ferie zimowe na Warmii i Mazurach.

Ferie zimowe w 2020 roku rozpoczęły się już w zasadzie 10 stycznia. Wtedy to ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą spędzili uczniowie w województwach łódzkim, śląskim, lubuskim, podkarpackim i pomorskim. Wtedy też rozpoczęły się ogólnopolskie policyjne działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”, które potrwają do 23 lutego 2020 roku.

Uczniowie na Warmii i Mazurach ferie zimowe rozpoczynają tydzień później. Dlatego w piątek (17.01.2020) Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski na jednym spotkaniu zgromadził przedstawicieli olsztyńskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zaproszone zostały także lokalne media, by za ich pośrednictwem przekazać mieszkańcom regionu wiadomość, że wszystkie te instytucje są przygotowane do wytężonej pracy również w okresie ferii.

 

KPP Ostróda 

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe