ZAPRÓSZYŁ OGIEŃ W BUDYNKU - TRAFIŁ DO ARESZTU

  • 16.08.2019, 09:55
  • tvmorag tvmorag
ZAPRÓSZYŁ OGIEŃ W BUDYNKU - TRAFIŁ DO ARESZTU

Sąd w Morągu na wniosek prokuratury zastosował 3 miesięczny areszt wobec 23-latka podejrzanego o zaprószenie ognia w jednym z budynków mieszkalnych w Małdytach. Z budynku ewakuowano 16 rodzin. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol na miejscu zdarzenia.

W nocy z czwartku na piątek (08/09.08.2019 r.) oficer dyżurny morąskiej policji został poinformowany o pożarze budynku w Małdytach. Z budynku ewakuowano 16 rodzin. W rozmowie z dowódcą akcji gaśniczej policjanci ustalili, że najprawdopodobniej ktoś zaprószył ogień w jednej z piwnic. Zbierając informacje na miejscu zdarzenia policjanci szybko wytypowali sprawcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Małdyt. Mężczyzna był widziany podczas akcji gaśniczej. Zatrzymał go policyjny patrol. Następnego dnia 23-latek usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby policjanci wraz z prokuratorem zawnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił już za kratki.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Ostróda

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe