OSTRÓDA: MIAŁ ZAWIEŹĆ DZIECI NA WYCIECZKĘ – BADANIE STANU TRZEŹWOŚCI WSKAZAŁO, ŻE BYŁ PIJANY

  • 12.06.2019, 09:25
  • tvmorag tvmorag
OSTRÓDA: MIAŁ ZAWIEŹĆ DZIECI NA WYCIECZKĘ – BADANIE STANU TRZEŹWOŚCI WSKAZAŁO, ŻE BYŁ PIJANY

Tak jak przed każdą wycieczką i tym razem nauczyciele ze szkoły w Jurkach w gminie Morąg poprosili policjantów o skontrolowanie pojazdu, którym dzieci miały pojechać na wycieczkę. Podczas kontroli okazało się, że kierowca był pijany. Badanie wykazało, że 53-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania odpowie przed sądem.

10.06.2019  w godzinach porannych do miejscowości Jurki w  gminie Morąg pojechał policjant morąskiej patrolówki, aby przeprowadzić kontrolę autobusu i kierowcy. Nauczyciele z tamtejszej szkoły tak jak przed każdą wycieczką i tym razem poprosili policjantów o sprawdzenie kierowcy i pojazdu przed wyjazdem. Podstawionym pod szkołę busem miało podróżować 18 dzieci w wieku od 7 do 8 lat oraz ich opiekunowie.

Morąski funkcjonariusz w czasie kontroli nie miał zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu. Miał natomiast zastrzeżenia do kierowcy. W czasie badania okazało się bowiem, że był on pijany. 53-letni mieszkaniec gminy Morąg miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

35-latek został zatrzymany w policyjnej celi. Przewoźnik natomiast przysłał na miejsce nowego kierowcę, który pojechał z dziećmi na zaplanowaną wycieczkę. Na miejscu policjant sprawdził jego stan trzeźwości -  tym razem nie było żadnych zastrzeżeń.

Dzisiaj nieodpowiedzialny 53-latek usłyszy zarzut. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i już wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5.000 zł.

Przypominamy!

Wiosna i lato, to czas wzmożonych wycieczek szkolnych, kolonii i obozów. Warto zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech i zlecić policjantom kontrolę stanu technicznego autokaru oraz trzeźwości kierowcy.  Wczoraj dzięki takiej kontroli pijany kierowca został wyeliminowany z dalszej jazdy, a dzieci bezpiecznie pojechały na wycieczkę.

 

http://ostroda.policja.gov.pl

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe