ZAŁOŻYLI KONTA BANKOWE I PRZEKAZALI JE NIEZNANEJ OSOBIE. USŁYSZELI 70 ZARZUTÓW POMOCNICTWA DO OSZUSTWA

  • 04.06.2019, 09:03
  • tvmorag tvmorag
ZAŁOŻYLI KONTA BANKOWE I PRZEKAZALI JE NIEZNANEJ OSOBIE. USŁYSZELI 70 ZARZUTÓW POMOCNICTWA DO OSZUSTWA

Morąscy policjanci zakończyli aktem oskarżenia sprawę prowadzoną przeciwko 2 mieszkańcom Morąga. Kobieta i mężczyzna założyli konta bankowe i udostępnili je nieznanej osobie. Ta z kolei użyła kont do oszustw. Założyła sklep Internetowi i oferowała na sprzedaż sprzęt RTV i AGD. 35 osób przesłało pieniądze za towar, którego nigdy nie dostali. Para morążan usłyszała w sumie 70 zarzutów pomocnictwa do oszustwa. Grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu morąscy kryminalni działając razem z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia postępowanie prowadzone przeciwko 35-letniej kobiecie i jej 31-letniemu koledze. Para morążan założyła rachunki bankowe, a dostęp do tych rachunków przekazała nieznanej osobie. O tym, że na jednym z kont bankowych mogą być gromadzone środki pieniężne pochodzące z przestępstw morąskich policjantów powiadomił bank, w którym jedno z takich kont było założone. W toku wykonywanych czynności kryminalni ustalili właścicieli kont, a następnie sklep internetowy, który posługiwał się tymi kontami. Sklep w sieci istniał od początku 2018 roku i oferował do sprzedaży sprzęty RTV i AGD.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w sumie za pośrednictwem tej samej witryny sklepowej poszkodowanych zostało 35 osób, a łączna wartość poniesionych przez nich strat to ponad 16 500 zł.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby przedstawić 35-letniej kobiecie i 31-letniemu mężczyźnie zarzuty pomocnictwa do oszustwa. Para usłyszał w sumie 70 zarzutów. Na zarzuty oszustwa czeka jeszcze osoba, która założyła sklep internetowy i nakłoniła parę morążan do pomocnictwa w tym przestępczym procederze.

Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

http://ostroda.policja.gov.pl

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe