OKRADŁ 3 DOMY I WŁAMAŁ SIĘ DO SALONU FRYZJERSKIEGO – USŁYSZAŁ ZARZUTY

  • 17.04.2019, 09:11
  • tvmorag tvmorag
OKRADŁ 3 DOMY I WŁAMAŁ SIĘ DO SALONU FRYZJERSKIEGO – USŁYSZAŁ ZARZUTY

Morąscy policjanci zatrzymali 53-latka, który w pierwszy weekend kwietnia okradł 3 domy i włamał się do salonu fryzjerskiego na terenie Morąga. Nie były to jego pierwsze tego typu przestępstwa, dlatego przed sądem tym razem odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Morągu ustalili sprawcę, który w pierwszy weekend kwietnia br. okradł trzy rodziny na terenie Morąga i włamał się do jednego z salonów fryzjerskich w tym mieście. Sprawca za swój cel obierał domy, których drzwi nie były zamknięte nocą na klucz i w ten sposób dostawał się do ich środka. W czasie gdy właściciele spali on ich okradał. Jego łupem padały pieniądze, telefony komórkowe oraz laptopy. Właściciele domów straty oszacowali na łączną kwotę 6000 złotych.

W tym samym czasie 53-letni mieszkaniec Elbląga włamał się jeszcze do jednego z salonów fryzjerskich na terenie miasta, skąd zabrał pieniądze i sprzęt fryzjerski powodując straty o łącznej wartości 5500 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 4 zarzuty w tej sprawie. 53-latek przyznał się do wszystkich.  W związku z tym, że odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa tym razem przed sądem będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. 

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia. W przypadku 53-latka kara będzie surowsza.

 

 

tvmorag tvmorag

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe