OSTRÓDA / MORĄG: NARKOTYKI TRAFIŁY DO SZKOŁY. PIĘĆ OSÓB ZOSTAŁO ZATRZYMANYCH

  • 5.03.2019, 11:04
  • tvmorag tvmorag
OSTRÓDA / MORĄG: NARKOTYKI TRAFIŁY DO SZKOŁY. PIĘĆ OSÓB ZOSTAŁO ZATRZYMANYCH

 

W miniony piątek (01.03.2019) do jednej ze szkół na terenie gminy Morąg nastolatka przyniosła marihuanę. Uczennica chciała się nią pochwalić swoim koleżankom. Całe zdarzenie zauważyła jedna z nauczycielek. Zaniepokojona tą sytuacją zareagowało wdrażając słuszny tok postępowania w tej sprawie. Prawidłowe zachowanie nauczycieli i żmudna praca operacyjna morąskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania pięciu osób w wieku od 22 do 28 lat.

Zatrzymani mężczyźni po kolei trafiali do policyjnej celi. Podczas przeszukań w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili od kogo nastolatka dostała nielegalny susz roślinny. Osoba ta usłyszała zarzut udzielania środków odurzających osobie małoletniej.

Wobec zatrzymanych osób policjanci wnioskowali o zastosowanie dozoru policyjnego i prokurator przychylił się do tego wniosku.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo udzielania narkotyków małoletniemu zagrożone jest kara surowszą - bo grozi za nie kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

tvmorag tvmorag
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe