Zespół teatralny GRiM z Szymanowa ponownie w Rosji

  • 17.12.2018, 10:12
  • tvmorag tvmorag
Zespół teatralny GRiM z Szymanowa ponownie w Rosji

W dniach 18-25.11.2018r. zespół teatralny GRiM działający w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szymanowie po raz drugi reprezentował Polskę na V Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Nić Ariadny” w Moskwie, którego organizatorem był Klub Psychiatrów. W festiwalu brały udział zespoły z Europy, Azji i Ameryki Południowej.

Grupa zaprezentowała spektakl „Na sznurkach”. Autorki opowiadają tą historię za pomocą naszych dobrych znajomych z dzieciństwa czyli zabawek. Pewnego wieczoru wśród przepięknego acz nieco zapomnianego grona pojawia się mała i niepozorna laleczka. To idealna okazja dla majestatycznych pozytywek, przystojnego klauna i kilku przepięknych lalek do pokazania swojej wyższości, wyśmiania i zrobienia kilku przykrości głównej bohaterce. Jednakże to właśnie ona zostaje wybrana przez dzieci. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem moskiewskiej publiczności i owacjami na stojąco.

W Festiwalu uczestniczyło 14 podopiecznych Ośrodka oraz 8 opiekunów, którzy mieli okazję do obcowania z różnymi rodzajami sztuki; teatrem, tańcem, śpiewem, poezją, malarstwem, foyografią oraz filmem. Pobyt zaowocował wieloma nowymi znajomościami oraz wspomnieniami, które będą towarzyszyć uczestnikom wyjazdu przez długie lata.

tvmorag tvmorag
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe