MORĄG: POTRĄCENIE PIESZEJ NA PASACH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

  • 6.12.2018, 08:51 (aktualizacja 06.12.2018 08:54)
  • tvmorag tvmorag
MORĄG: POTRĄCENIE PIESZEJ NA PASACH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Przed sądem odpowie 36- letni kierowca volkswagena, który nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez "zebrę" kobiecie i potrącił ją. 65- latka trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują o ostrożność w czasie jazdy, szczególnie, gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych.

Do zdarzenia doszło  (04.12.2018) około godz. 16:30 na ul. Żeromskiego w Morągu. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 36- letni kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie mimo, iż auto jadące z naprzeciwka zatrzymało się przed pasami.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

65- latka ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego mężczyzna odpowie przed sądem. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie 36- latka.
 

 

Policjanci apelują


Wyprzedzanie, wymijanie oraz omijanie na pasach lub w bezpośrednim ich pobliżu to jedne z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drogach. Pieszy powinien czuć się tam bezpiecznie, tymczasem wciąż wiele osób ginie na przejściach przez pośpiech i brak wyobraźni kierowców.
Art. 26 Ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi jasno:


"Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.(...)
3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.(...)”
 
 
KPP Ostróda 
tvmorag tvmorag
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe