PODROBIŁ BONY ŻYWNOŚCIOWE. ODPOWIE PRZED SĄDEM

  • 6.11.2018, 16:00
  • tvmorag tvmorag
PODROBIŁ BONY ŻYWNOŚCIOWE. ODPOWIE PRZED SĄDEM

Policjanci z Morąga ustalili podejrzanego o podrobienie bonów żywnościowych. 34-latek podrobił 9 bonów o łącznej wartości 360 złotych i wymienił je w sklepie na żywność. Mieszkaniec powiatu usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października br. policjanci z Morąga zostali powiadomieni o oszustwie. Pracownicy morąskiego ośrodka pomocy społecznej analizując ilość wydanych bonów żywnościowych osobom uprawnionym zorientowali się, że w obiegu znajdowało się o 9 bonów więcej niż powinno być. Łączna wartość tych bonów wynosiła 360 złotych. Posiadacze bonów wymieniali je we wskazanych sklepach na artykuły żywnościowe. Kiedy oszustwo wyszło na jaw sprawą zajęli się policjanci z Morąga. Funkcjonariusze szybko dotarli do 34-letniego mieszkańca gminy Morąg. Mężczyźnie przysługiwały one, jednak nie w takiej ilości jaką posiadał. 34-latek podrobił 9 bonów o łącznej wartości 360 złotych.

Po zebraniu materiałów dowodowych 34-latek usłyszał zarzuty oszustwa i podrobienia dokumentu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnej karze.

 

KPP Ostróda 

tvmorag tvmorag
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe