POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI TRAGICZNEGO W SKUTKACH WYPADKU DROGOWEGO

  • 27.06.2018, 13:24
  • tvmorag tvmorag
POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI TRAGICZNEGO W SKUTKACH WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło na trasie Łęguty- Łukta. Według wstępnych ustaleń 21- letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (26.06.2018) około godz. 18:00 na trasie Łęguty- Łukta. Według wstępnych ustaleń 21- letni kierowca jadąc w kierunku Łukty nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

Policjanci apelują

Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata charakteryzują się wysokim wskaźnikiem wypadków. Ponad jedna trzecia zdarzeń, do których się przyczyniają, spowodowana jest niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu. Młodzi kierowcy, częściej niż inni, akceptują i podejmują wysokie ryzyko związane z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. Wynika to z chęci współzawodnictwa, poszukiwania wrażeń, czy też imponowania rówieśnikom.

Brak umiejętności i doświadczenia w połączeniu z przecenianiem własnych możliwości powoduje, że wypadki z udziałem młodych osób, zwłaszcza mężczyzn charakteryzują się dużą ciężkością tj. poważnymi obrażeniami ich ofiar lub nawet śmiercią. Często z młodym kierowcą wsiadają do samochodu rówieśnicy, którzy nie mają nic przeciwko jeździe niezgodnej z przepisami prawa. Wręcz przeciwnie, zdarza się, że namawiają kierowcę do ryzykownych zachowań.

Niedoświadczeni kierowcy mają problem nie tylko z oceną sytuacji na drodze, ale nie potrafią też obiektywnie odnieść się do własnych umiejętności, zarówno w zakresie panowania nad pojazdem, jak i przewidywania konsekwencji ryzykownej jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierujących, a szczególnie do młodych kierowców o zachowanie rozsądku, przede wszystkim zdjęcie „nogi z gazu” i niekorzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Młodym kierowcom przypominamy: macie jedno życie nie warto ryzykować!  

 

KPP Ostróda

tvmorag tvmorag
Podziel się:

Pozostałe