Kolejny pożar domu w powiecie ostródzkim

  • 15.03.2018, 11:36 (aktualizacja 15.03.2018 11:43)
  • tvmorag tvmorag
Kolejny pożar domu w powiecie ostródzkim

Tym razem do pożaru doszło 13 marca w miejscowości Linki, w gminie Małdyty. Kilkanaście minut po godzinie 23:00 zgłoszony został pożar budynku mieszkalnego.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Z informacji jakie wpłynęły do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie, wynikało że paliło się na poddaszu. W domu zamieszkiwały cztery rodziny – siedem osób dorosłych i ośmioro dzieci. Na szczęście wszyscy bezpiecznie opuścili dom, nikt nie odniósł obrażeń.  Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały z morąskiej JRG dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i podnośnik hydrauliczny oraz jednostki OSP z gminy Małdyty. Ponadto do akcji wyjechały cysterna z 18 tysiącami litrów wody i samochód rozpoznawczo ratowniczy z JRG Ostróda oraz samochody gaśnicze z OSP Miłomłyn i Słonecznik. Gdy pierwsze zastępy pożarnicze  dojeżdżały na miejsce akcji, ogień trawił już całe poddasze budynku. W pierwszej kolejności strażacy podali wodę z dwóch gaśniczych linii wężowych. Jedną do wnętrza po klatce schodowej. W tym przypadku ze względu na wysoką temperaturę, która panowała w budynku strażacy musieli używać aparatów powietrznych. Sprzęt ten chronił i izolował drogi oddechowe ratowników. Druga linia gaśnicza skierowana była na płonący dach.  W miarę jak dojeżdżały kolejne jednostki, wprowadzane były dodatkowe prądy gaśnicze. Pożar udało się powstrzymać, nie przeniósł się na parter budynku. Jednak budynek nie nadaje się do zamieszkania. Poddasze spłonęło, a dolna kondygnacja została zalana wodą po pożarową. Strażacy po ugaszeniu pożaru przystąpili do rozbiórki spalonych elementów i dogaszali pogorzelisko. Pogorzelcy noc spędzili u rodziny i sąsiadów. Pomoc zaoferował im wójt gminy Małdyty. Akcja gaśnicza wraz z dogaszaniem trwała ponad sześć godzin. Udział w niej wzięło czterdziestu pięciu strażaków.

opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: ml. kpt. Bogdan Grzymowicz  

tvmorag tvmorag
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anonim
anonim 16.03.2018, 08:57
7 straży a tylko 2 gasiły smiech na sali... Reszta stała i pogaduszki sobie robiła. A pokazywać im gdzie sie pali to dopiero 4 lub 5 strażak zareagował.

Pozostałe